Solárne systémy

viessmann Solárna termika na ohrev pitnej vody a podporu vykurovania

Teplo zo slnka – bezplatne až do domu Pri investícií do nového vykurovacieho systému by sme mali dnes zaplánovať aj jeho neskoršie doplnenie solárnym systémom.

Inštaláciou slnečných kolektorov signalizujete vašu ekologickú zodpovednosť tým, že znižujete svoju produkciu CO2 trvalo udržateľným spôsobom. Pomocou techniky Viessmann pritom vsádzate na hlučnosť, ako aj optimálnu súhru všetkých komponentov zariadenia.

Pri našej viac ako 30 ročnej praxi s navrhovaním a výrobou solárnych systémov a na naše technické know-how a najvyššiu kvalitu môžete spoľahnúť. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre nové kondenzačné vykurovanie na olej či plyn, vykurovací systém na drevo alebo tepelné čerpadlo – všetky systémy od firmy Viessmann sú navrhnuté na kombináciu so solárnou technikou.

Ploché kolektory

Solar-1-2Tieto výkonné ploché kolektory v ročnom priemere dokážu ušetriť až 60 energie potrebnej na ohrev pitnej vody. Vďaka slnečnej energii je možné v kombinácii s kondenzačným kotlom ušetriť viac ako tretinu celkovej ročnej spotreby energie.

Vitosol 100-F

Typ SV1A a SH1A, pro vertikální nebo horizontální montáž, pro montáž na ploché a šikmé střechy.

Vitosol 200-F

Typ SV2C/D a SH2C, plochý kolektor pre montáž na šikmú a rovnú strechu, ako aj integráciu priamo do strechy, typ SH2C tiež na fasády

Solárny balík na pitnú vodu

Príprava teplej vody ako kompletný balík. Systém pozostáva z dvoch solárnych plochých kolektorov Vitosol 200-F, bivalentného 250 litrového zásobníkového ohrievača vody Vitocell 100-B/-W a príslušných systémových komponentov.

Trubicové kolektory

solar-roehren-kollektor-1-2Efektívne využité slnečné teplo – bsorbéry s vysoko-selektívnym povrstvením dokážu zachytiť mimoriadne veľa slnečnej energie a dosahujú tak vysokú účinnosť. Mimoriadne účinnú tepelnú izoláciu poskytuje vákuum v trubiciach. Medzi sklenenými trubicamii a absorbérom nedochádza k takmer žiadnym stratám – a kolektor dokáže aj slabé slnečné žiarenie premeniť na využiteľné teplo. Približne v prechodnom období a zimných mesiacoch, pri nízkych vonkajších teplotách, dokážu vákuové trubicové kolektory mimoriadne efektívne využiť slnečné žiarenie, ktoré je k dispozícii.

Vitosol 200-T

Typ SP2A, vákuový trubicový kolektor pre rovné aj šikmé strechy ako aj v stacionárnom prevedení. Pre montáž na balkóny je k dispozícii špeciálny balónový modul (1,26 m² adsorpčnej plochy) so zníženou konštrukčnou výškou.

Vitosol 300-T

Typ SP3B, vákuový trubicový kolektor pre rovné aj šikmé strechy ako aj v stacionárnom prevedení.